|
- Kik laknak a falon?
- Festék!
- Miért nem adnak a királyoknak soha öt almát?
- Mert a szokás hat alma...
- Hol alszik a csap?
- A csapágyban.
- Miben hasonlít a hegyipásztor és a sziklamászó?
- Mindkettő marhára vigyáz a hegyen.
- Mi lesz a Pisai Ferdetorony sorsa?
- Majd eldől.
Egy ló bemegy a vaskereskedésbe:
- Kérek egy kiló kenyeret.
- Csak rózsaszín van.
- Nem baj, biciklivel vagyok.
Két srác beszáll a liftbe. Kérdezi az egyik:
- Első emelet?
- Nem, Beatrice.
- Miért nincs az ágyban "ű" betű?
- Mert az ágyneműtartó.
- Miért veszélyes az udvarba füvet ültetni?
- Mert a gyeplő.
- Hogyan találod meg a rókalyukat?
- Félrehúzod a farkát.
Két medve beszélget:
- Maga nős?
- Nem, én még csak jegyesmedve vagyok.
- Egybetűs rokon, mi az?
- Nagy i.
Egy fiúzsiráf és egy lányzsiráf bemennek a kocsmába. Keservesen elkezdenek inni. Egyszercsak a fiúzsiráf elhányja magát és elájul. Azt mondja a lányzsiráf a kocsmárosnak:
- Úgy látszik, Apu ma nem bírja a piát...
Mire a kocsmáros:
- Puma? Azt hittem, zsiráf...
Melyik a kakukktojás?
a) Arany
b) Petőfi
c) Ezüst
Mi az, piros és nagyon lassan folyik?
- Csigavér.
- Miért nyögdécsel a beteg mosolyogva a kórházi ágyon?
- Mert kielégítő az állapota...
Két videokamera ül a fán. Az egyik leesik, mire a másik megszólal:
- Felvegyelek?
Két elem beszélget:
- Tök jó a szerkód.
- Naná, anyám Varta!
Szerelmespár megy fel a fiú lakására. A fiú már nyitná az ajtót, amikor a lány megszólal:
- Tudod, én mindig figyelem, ki hogyan nyitja ki az ajtót. Vannak, akik gyorsan megforgatják a kulcsot, aztán hirtelen kinyitják az ajtót. Ők a szexben is ilyenek, az erőszakosságot pedig nem szeretem. A fiú nagyot néz, de lány folytatja:
- Aztán vannak, akik órákig keresik a kulcslyukat. Ők a tapasztalatlanok, őket sem bírom. Te hogyan szoktad kinyitni az ajtót?
A fiú büszkén:
- Először is megnyálazom a kulcslyukat...
Irodai szabály
Ha sírsz, nincs, ki lássa könnyeid,
Ha szíved fáj, nincs, ki észrevegye fájdalmaid,
Ha boldog vagy, nincs, ki lássa mosolyod.
De próbálj meg csak egyszer fingani...
A rókalány nagyon jó nő, megtetszik a farkasnak, aki elveszi feleségül. Kilenc hónap múlva születik egy malacka. Nagy családi botrány, válás, de a rókalány továbbra is formában van. Elveszi feleségül a medve. kilenc hónap múlva születik két malacka. Botrány, válás, ám a rókalány továbbra is jól tartja magát, ismét akad kérője. Ezúttal az oroszlánnal lép frigyre. Kilenc hónap múlva születik három malacka. Mi ebből a tanulság?
Minden férfi disznó..
Az egyenlőségjel után szereplő angol szöveget angol kiejtéssel olvasd, de magyarul értelmezd.
Where's the rabbit? = Hole a new see?
I have two cats. = One kate much come.
It's cold outside. = He dag one keen.
I have six pocket knives. = One hut bitch come.
T-shirt in holes. = Luke ash tree cow.
The pony is slipping. = Chew seek a cheek cow.
I have sixty two goats. = One hut one Kate catch came.
Seagull egg = Sheer I toy ash.
There are two men over the bushes. = Kate fare fee one a bock Ron tool.
I like you! = Beer lack!
Mother's calling you! = A new soul!
There's a shredded crow on the iron. = Tape at war you one a wash on. | |
|
|
|
Irodai ragadozók és zsákmányállatok
A mobbing - ami a csoportnak vagy egy tagjának a gyengébb taggal szemben fennálló agresszív viselkedése - mindenütt előfordul, ahol emberek közösséget alkotnak: munkahelyen, iskolában, szurkolói csoportban, baráti társaságban. Mivel a civilizáció miatt kénytelenek vagyunk elnyomni direkt módon jelentkező erőszakos késztetéseinket, ezért ma inkább a lelki, érzelmi agresszió dominál társadalmunkban, a konkrét fizikai erőszak szinte kizárólag csak a nagyon maszkulin közösségekben fordul elő. A mobbing általában szofisztikáltabb formában jelenik meg, például az áldozat szociális izolálásában, durva ugratásában, szóbeli megalázásában.
A mobbing minden előfordulása a bennünk élő állat, vagyis ösztönkésztetéseink spontán kifejeződése. Sokszor nincs más célja, mint szimplán az agresszió megélése. Egymás munkahelyi fúrásának, zrikálásának, zaklatásának legtöbbször csak mondvacsinált indoka a másik pozíciójának megingatása, a valódi ok ennél sokkal ősibb, mélyebb, ösztönösebb.
Ma, amikor a legtöbb munkahelyen az egyik legfontosabb alkalmassági szempont a csapatmunkára való alkalmasság, érdemes nem elfeledkezni arról, hogy a mobbing sosem történik véletlenül. Az áldozat többnyire cselekvőképtelennek, döntéseiben lassúnak, gyámoltalannak hat, s általában gyenge a konfliktuskezelő stratégiája. Az agresszor pedig, akár egy nagyvad az afrikai szavannán, kilométerekről kiszúrja a prédák csordájából a leggyengébb áldozatot, s tudja, hogy az nem lesz képes védekezni a támadása ellen.
A támadó természetesen számtalan mondvacsinált indokot is felhoz erőszakos viselkedése igazolására. A munkahelyen a csipkelődő a saját kudarcai, illetve a kolléga munkahelyi sikerei felett érzett frusztrációja miatt könnyen olyan terepet kereshet, amelyen legyőzheti az egyébként rátermettebb, ügyesebb munkatársat vagy beosztottat. Féltékenység, irigység, magánéleti frusztráció ugyanúgy húzódhat a mobbing hátterében, mint a szexuális közeledés visszautasítása vagy az agresszor hatalmi törekvései. A támadó önigazolása jellegzetes jelenség: többnyire mind az áldozatot hibáztatják és lealacsonyítják, hogy így enyhítsék tettük súlyát.
A mobbing az áldozat szervezetében magas vérnyomást, fáradékonyságot, álmatlanságot, rémálmokat, fejfájást és migrént, állandó szorongást, nagyobb hajlamot a vírusos megbetegedésre, túlérzékenységet, letargiát, reménytelenséget, haragot okozhat - a sort a végtelenségig folytathatnánk.
És hogy hogyan kezelhető a mobbing? Ha egy szót, egy gesztust, egy mozdulatot a másik részéről nem tartunk önmagunkkal szemben helyénvalónak, azt azonnal és megfelelő módon kell jeleznünk felé. Az azonnaliságnak ebben az esetben nagyon fontos szerepe van, mert nincs az a petíció, beadvány vagy értekezlet, amely felérne egy spontán, öntudatos és helyénvaló reakcióval. A humor a mobbing kezelésére is a lehető legjobb módszer, az ember leghatékonyabb eszköze arra, hogy jelezze, milyen bánásmódot vár el önmagával szemben.
A humor a legnehezebb helyzetet is képes oldani, s az áldozat úgy érzi, képes kiállni magáért, s ezzel meg is szűnt az áldozati státusa. A humor eszköz arra, hogy megmutassuk, mennyire hiszünk önmagunkban. A magán és a legkeményebb helyzeten is nevetni tudó emberből ugyanis árad a magabiztosság és a harmónia. Humorral ezért sokkal többet és sokkal hatékonyabban el lehet mondani magunkról, mint komolyan. O.É.CS. | |
|
|
|